MS.PAC-MAN HİKAYESİ ?
0

Video oyun sektörünün ilk başrol oyuncusu sabırsızlıktan yaratıldı. Orijinal Pac-Man, 1981’de kültürü sarsan bir başarı elde etmişti; o kadar popüler bir arcade oyunuydu ki, tamamen 30 yıl boyunca jeton yuvalarına tıkılan çeyreklik çığları sayesinde hala tüm zamanların en yüksek hasılat yapan video oyunuydu.

Enflasyona göre ayarlandığında bugüne kadar yed milyar doların üzerinde para kazandı; bunun büyük bir kısmı piyasaya çıktığı ilk yıl içinde! Böylesine çılgın bir başarının ardından, Pac-Man’in Kuzey Amerika distribütörü Midway’in, takvim 1982’ye dönerken Namco’nun bir devamı yayınlaması için fazlasıyla istekli olması anlaşılır bir şey. mevcut Pac-Man dolaplarını tamamen yeni bir devam oyununa dönüştüren bir Amerikan ekibinin dönüştürme kitini benimsedi.

Bir dizi düzenleme ve Namco’ya tüm projeyi meşrulaştıran bir sunumdan sonra Bayan Pac-Man dünyaya hoş geldin geldi. Onun oyunu kocasınınkinden daha hızlı ve daha çeşitliydi ve noktalarla dolu labirentlerde koşarak geçirilen turlar arası oyun dünyasının ilk ve en ikonik ara sahnelerinden bazılarıydı.

Erkek Pac’in kız Pac’le (hayaletler tarafından kovalanırken) tanışması, erkek ve kız Pac’in birbirini kovalaması ve ardından ufacık bir bebek Pac’in leylek aracılığıyla dünyaya getirilerek tam bir Pac ailesi oluşturmasıyla ilgili geleneksel bir aşk hikayesi.

Özetle, Bayan Pac-Man’in hikayesi, Namco’nun Pac-Man’in devam oyununu doğrudan geliştirmemesi ve ABD’deki distribütörü Midway’in alternatif bir çözüm arayışına girmesiyle başlıyor. Crazy Otto olarak başlayan ve General Computer Corporation (GCC) tarafından geliştirilen oyun, orijinal Pac-Man’e bazı değişiklikler yaparak yeni bir deneyim sunuyordu. Midway, bu oyunu Bayan Pac-Man olarak piyasaya sürmek için GCC ile anlaşma yaparak büyük bir başarı elde etti.

Ancak, Namco, Bayan Pac-Man’in piyasaya sürülmesinden memnun değildi ve distribütör anlaşmasını iptal etti. Daha sonra, Namco Bayan Pac-Man adının haklarını aldı, ancak GCC telif haklarına sahip olmaya devam etti. 2019’da, AtGames adlı bir şirket, Bayan Pac-Man’in telif haklarını GCC’den satın aldı ve bu durum Bandai Namco ile AtGames arasında bir dava sürecine yol açtı. ve sonuç halen beli değil.

Siz Ne Düşünüyorsunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın
 • 0
  do_ru
  Doğru
 • 0
  sevdim
  Sevdim

Web Master / Blogger Yazar

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.