2023’ün En İyi Grafiklere Sahip PC Oyunları!
 1. Anasayfa
 2. Oyun Haberleri

2023'ün En İyi Grafiklere Sahip PC Oyunları!

2023'te görsel açıdan etkileyici bazı PC oyunları çıktı. Aşağıdaki oyunlar, platformlarındaki en iyi grafiklere sahip olanlar.

0

2023’te görsel açıdan etkileyici bazı PC oyunları çıktı. Aşağıdaki oyunlar, platformlarındaki en iyi grafiklere sahip olanlar. PC oyuncuları, bu oyunları arkadaşlarına izlenim bırakmak için kullanabilirler. Ancak, burada genel optimizasyona odaklanmayacağımızı belirtmekte fayda var. Lafı uzatmadan, işte 2023’ün en iyi PC oyun grafikleri.

1.RoboCop: Rogue Cit

sırada RoboCop: Rogue City var. Unreal Engine 5 tarafından desteklenen bu yeni RoboCop oyunu gerçekten etkileyici ortamlar sunuyor. Ancak onu onuncu sıraya yerleştiren şey, 3D karakterleridir. Tümü oldukça detaylı olsa da, yüz animasyonları biraz vasat kalıyor. Oyun ayrıca Nanite’i kullansa da birçok pop-in sorunu yaşıyor. Bununla birlikte, bu çift-A seviyesinde bir oyun. Bu nedenle, ve özellikle UE5 sayesinde, ağırlığının üzerinde bir performans sergiliyor.

2.Jusant

Unreal Engine 5 tarafından desteklenen bir başka oyun olan Jusant, bilgisayarda inanılmaz görünüyor. Bu oyun, UE5’in Lumen’in ne kadar dönüştürücü olabileceğini gösteriyor. Burada harika olan şey, Jusant’ın benzersiz bir sanat tarzına sahip olması. Dolayısıyla, DON’T NOD’un başardıklarından memnunuz. Bu görsel açıdan harika bir PC oyunu, bu yüzden göz ardı etmeyin.

3.Dead Space Remake

Dead Space Remake, Ocak 2023’te PC için piyasaya sürüldü ve muhteşem grafikleriyle herkesi etkiledi. Birkaç teknik sorunu olmasına rağmen, özellikle PC’de harika göründüğü inkar edilemez. Frostbite Engine tarafından desteklenen Dead Space Remake, yüksek kaliteli içeriklerle geliyor. Ayrıca, oyun içinde neredeyse tüm ışıklar gölgeler oluşturuyor. Ve evet, tüm düşmanlarınızı korkunç yollarla parçalayabiliyorsunuz.

4.The Last of Us Part I

The Last of Us Part I, Nisan 2023’te PC için piyasaya sürüldü ve hala inanılmaz görünüyor. Bu da çıkışında büyük teknik sorunlar yaşayan bir başka oyundu. Ancak bu sorunlara rağmen, yüksek kaliteli bir PC sisteminde harika görünüyordu. Naughty Dog, oyunun içine gerçekten etkileyici GI (Global Illumination) efektleri yerleştirmiş ve böylece çevreleri harika göstermiş. Ayrıca, yeniden düzenlenen 3D karakter modelleri de muhteşem görünüyordu.

5.Ratchet & Clank Rift Apart

İşte bir başka Sony oyunu daha. Ratchet & Clank Rift Apart, 2023’ün en iyi görünen PC oyunlarından biri. Oyun, birçok Ray Tracing efektinden faydalanarak PS5 sürümünden daha iyi görünüyor. Oyuncular ayrıca birçok nesneyi kırabiliyor, enkaz ve parçacıklar ekranda her tarafa savruluyor. Oyunun ana kadrosu da son derece detaylı. Bu yüzden, Insomniac ve Nixxes’a tebrikler.

6.Resident Evil 4 Remake

Resident Evil 4 Remake, PC’de grafiksel anlamda çok güçlü bir oyun. Rasterize tekniklere dayanmasına rağmen, 2023’ün en iyi görünen oyunlarından biri olarak kolayca öne çıkıyor. Karakterler son derece detaylı ve ortamlar etkileyici görünüyor. Oyuncular ayrıca oyunun çalılık ve otlarla etkileşime geçebiliyor. Bununla da kalmayıp Capcom, Leon’un saçını daha da iyileştirmek için Hair Strands’i kullandı. RE4R, RE Engine’in yeteneklerini sergiliyor. Bu yüzden, eğer serinin bir hayranıysanız, kesinlikle göz atmalısınız.

7.Dead Island 2

Dead Island 2, PC’de en iyi görünen oyunlardan biri çünkü sunduğu önceden hazırlanmış aydınlatma en iyi örneklerden birine sahip. Evet, oyunun Ray Tracing veya tamamen dinamik bir Gündüz Vakti sistemi yok. Ve dürüst olmak gerekirse, bu oyunun neden bu kadar iyi göründüğünün sebeplerinden biri. Dead Island 2, yüksek çözünürlüklü dokuları, son derece detaylı karakterleri ve inanılmaz bir VURULMA sistemi ile tutarlı bir şekilde muhteşem görünüyor.

8.Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy’nin çıkışı, bende “Assassin’s Creed Unity” hissiyatı uyandırdı. Oyunun önceden hazırlanmış Global Illumination efekti, gördüğüm en iyi örneklerden biri ve çok sayıda yüksek çözünürlüklü dokuya sahip. Karakter 3D modelleri de gördüğüm en iyi örnekler arasında. Burada bir desen görmeye başladınız mı? En iyi görünen oyunların çoğu ya önceden hazırlanmış GI ya da Ray Tracing GI kullanıyor. Modern oyunlarda aydınlatmanın ne kadar önemli olduğu da böylece ortaya çıkıyor.

9.Avatar: Frontiers of Pandora

Beklenmedik bir durum gibi görünebilir, ikinci en iyi oyun grafiklerine sahip olan bir Ubisoft oyunu mu? Oyunlarını sürekli olarak düşük kaliteye çeken bir şirketin oyunu? Bu nasıl mümkün olabilir? İşte bu, Massive Entertainment ve Snowdrop Engine’in eseri. Avatar: Frontiers of Pandora, PC’de görülen ve en iyi oyun grafiklerini sunan yapımlardan biri. Massive Entertainment, UE5’in Lumen’ine benzer özel bir RTGI çözümü kullanmış. Bu, Ray Tracing’i desteklemeyen GPU’ların bile bundan faydalanabileceği anlamına geliyor. Sadece bu da değil, Avatar bugüne kadar gördüğümüz en iyi orman ortamlarına sahip. Bu, yeni bir “Crysis” oyunu gibi hissettiriyor. Üstelik inanılmaz rüzgar fizikleri efektleri de mevcut.

10.Alan Wake 2

Şüphesiz, Alan Wake 2, 2023’ün en etkileyici ve en göz alıcı PC oyunu. Northlight Engine tarafından desteklenen bu oyun, Path Tracing’i uygulayan Remedy tarafından geliştirildi. Evet, günümüzde Path Tracing kullanan bir oyun. Gerçek şu ki, bazı sınırlamaları var (özellikle BVH konusunda). Ancak bu sınırlamalara rağmen Alan Wake 2, PC’de bir sonraki nesil oyun. Her şey burada inanılmaz görünüyor. Oyun, muhteşem aydınlatma efektleriyle harika ortamlara sahip. Ve ardından son derece detaylı oyun içi karakterlerimiz var. Ve inanılmaz fizik tabanlı sekanslar. Bu oyun zamanla eskimeyecek ve 2024’te bile göz alıcı olmaya devam edecek.

Peki siz ne düşünüyorsunuz sizce 2023’ün En İyi Grafiklere Sahip PC Oyunları hangileri yorumlarda belirtiniz.,

Yazı Kaynakları
Haberin Kaynağı & Türkçeye Çevrilmiştir
Siz Ne Düşünüyorsunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın
 • 0
  do_ru
  Doğru
 • 0
  sevdim
  Sevdim
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.