Parasızlıktan Batan Oyun: The Day Before
 1. Anasayfa
 2. Oyun Haberleri

Parasızlıktan Batan Oyun: The Day Before

The day before oyunu finansal durumlardan dolayı oyunun yapımcısı Fntastic, para sıkıntısından dolayı oyun kapandı.

0

The day before oyunu finansal durumlardan dolayı oyunun yapımcısı Fntastic, para sıkıntısından dolayı oyun kapandı. Oyun yayımcısı Mtyona Fnstatic oyunculara hiç bir sorun çıkarmadan koşulsuz iade imkanı sunacak.


The day before yapıcmısı fnstatic, oyunun Steam Erken Erişim Lansmanı sadece günler sonra çalışmaları durduğunu açıkladı. Şirket, The Day Before‘un parasal sorunlardan dolayı başarsız olduğunu ve daha fazla devam edmek için gerekli finansal desteği bulamadıklarından söyledi. Bu ani kapanış olayı oyun dünyasında hem şaşkınlık hemde bağımsız oyun geliştiricilerin karşılaştığı zorluklara dikkat çekti.

The Day Before


Bu olaya dan sonra The Day Befor’un yayıncısı Mytaona Fnstasic, oyunu oynayıp iade etmek isteyen oyunculara başta yazdığımız gibi koşulsuz sorunzu iade edebilceklerini belirtti hatta oyunama sürelerine bile bakmadan iade edilicektir.


Bu kararın oyunların beklentilerini karşılayamamış ki twitch izleyen dostlarım bilir global ve yerli yayıncılarında beğenmediğini görmezden gelmesek oyundaki baglar ve oyunun zombi temalı olmasına rağmen acık dünyada bir tane bile zombi görmediklerini eleştirmişleri. hatta oyun yayımcısı oyun satışlarından şu anna kadar her hangi bir gelir elde etmediklerini ve bundan sonrada etmeyeceklerini açıkladı.


Bu gelişmeler oyun sektöründeki parasızlık ve sponsorluk zorlukların ve rekabet ortamının yoğunluğunu bir kez daha herkese göstermiş oldu. The Day Before yaşadığı bu durum ki çok kötü durum yaklaşık oyunu 8-9 yıldır uçuk beklentiler içinde beklendi.


Bu durum oyun dünyasında uzun bir süre konuşulacak gibi duruyor. Oyunun Erken Erişim lansmanı, pek çok tartışmaya ve eleştirilere neden olmuştur. Fnstatic’in kapanışı, bu zorlu sürecin bir sonucu olarak değerlendirdi ve sektördeki diğer bağımsız oyun geliştiricelere bir uyarı bir ders niteliğinde oldu.

https://www.youtube.com/watch?v=ZwzmLVmak2U&pp=ygUOdGhlIGRheSBiZWZvcmU%3D

Peki siz ne düşünüyorsunuz The Before Day oyununu oynadınız mı yorumlarda belirtin. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Siz Ne Düşünüyorsunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın
 • 0
  do_ru
  Doğru
 • 0
  sevdim
  Sevdim
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.