Twitch, müstehcen yayınlara izin vereceğini duyurdu!
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Twitch, müstehcen yayınlara izin vereceğini duyurdu!

Twitch, son dönemde üstsüz yayınların gündem olmasının ardından, cinsel içerik politikasını güncelledi;

0

+18 oyunlar, cinsellik içeren yayın temaları, çıplak Vtube karakterleri, mikrofon yalama “komik ama gerçek” striptiz, twerk, seks oyuncaklarının öğretici amaçlı gösterilmesi ( Tabi ne kadar öğretici olacak orası ayrı ) işte kısacası bunları yeni gelen İçerik Etiketleme sistemi dahilinde artık serbest.

Twitch İçerik etiketleme sistemi nedir onu söyleyelim içerik etiketleri mesela video izleyip yorum yapan abilerin yayınları sadece sohbet etiketleri ile yayın acıyorlar yada oyun oynayan twitch yayılarında oyun etiketleriyle yayın acıyorlar kısacası etikete ASMR gördüğünüzde uzak durun muhtemelen mikrofon yalama yayınları ile dolu olacaktır.
Ancak yayıncı bu içerikleri para karşılığında yapamiyacak ( hani gidim bağış atim twerk atsın 100 bit atim dans etsin gibi sistemler yasak.

Değişiklikleri: Artık belirli içeriklere etiketlere izin veriliyor.


Aşırı dekolte gösterilmesi gibi durumdalar da Twitch, kadın yayıncılara haksız ban atabiliyordu Artık net göğüs, kalça dekolteleri İçerik Etiketiyle komple serbest.
Sanatsal çıplaklık serbest bırakıldı. bu arada sanatsal derken harbi sanatsal mı kötü yönde kullanılacak bilemiyoruz artık twitch’te ne izleniyorsa onu yayınlıyor neyse daha neler var yazacağım bu haberleri de Instagram’dan herkesin takip ettiği @twitchflix hesabından alıntılayarak daha doğrusu yazılanları burada yorumlayarak yazdım sonra telif,melif atmayın abiler iletişime geçin önce neyse habere gecelim.

Sanatsal çıplaklık serbest bırakıldı demiştik Eğer bir yayının ana olayı yayıncıların çıplak olması değilse, sanat yayınlarında çıplaklık serbest, Yani çizilen karakterin cinsel organı gösterilebilecek.

Birde artık vücuduna abone isimlerini yazımak İçerik Etiketiyle serbest.

( 1 Aboneye birinin vücudunda ismin olabilir. :) yinede siz bilirsiniz. twerk, direk dansı, grinding gibi danslar ( hiç bilmiyorum sadece gördüm yazdım ) İçerik Etiketine gerek olmaksızın serbest, Twitch erotik danslar konusunda ban atarken artık contect’e bakar ban atacakmış.

@twitcflix bunun için şöyle bir örnek göstermiş. düğünde yapılan 10 saniyelik dans yani twerk ban sebebi değilken 3 dakika boyunca kameraya twerk yapmak ban sebebi olabilir ki zaten buna da ban atsınlar artık yoksa ortam bir yayın platformundan çok sanal neyse anladınız ona dönüşecekti bitimi daha yok bitmedi

Tütün ve uyuşturucu ürünleri yayın kullanımında yani sigara içen yayıncı abilerimiz bunu gösterebilmek için İçerik Etiketi ile yayına eklemek zorunda olacak.

Eğer İçerik Etiketi kullanmazsanız, kullanmazlarsa Twitch’ten uyarı alacaksanız ve Twitch otomatik olarak ekleycek neyse bişi değişmedi bi şekilde o etiket atılacak.

Kumar yayınlarında yine İçerik Etiketi Sistemi kullanmak zorunda olacak.
Ağır küfürler kullanan bir yayıncı yine İçerik Etiket sistemini kullanmak zorunda. ” Kullanmadan yayın yaparsanız twitch abimizin sürprizlerle dolu ban yiyebilirsiniz.
bunları da 12/14/2023 tarihinde Twitch Kural Güncellemeleri başlığı ile yayınladı

Twitch, platform politikalarında önemli bir değişiklik yaparak müstehcen içeriklere kısmen izin vereceğini duyurdu. Geniş kapsamlı bir içerik düzenlemesi olarak değerlendirilen bu karar, platformun içerik politikalarında bir değişikliğe işaret ediyor.

Instagram @twitchflix ten alıntı olarak yazılmıştır.

Peki siz ne düşünüyorsunuz ? bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Siz Ne Düşünüyorsunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın
 • 0
  do_ru
  Doğru
 • 0
  sevdim
  Sevdim

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.